۵ توصیه مفید و ساده برای داشتن تجربه بهترین سفر

5 توصیه برای داشتن بهترین سفر

تقریبا در بسیاری از قول هایی که آژانس های مسافرتی برای سفری فراموش نشدنی میدهند، این موضوع اتفاق می افتد که به همه رویاهای خود دست پیدا تکنید.در اینجا میخواهیم به این نگته اشاره داشنه باشیم که اتفاق اقتادن آن کاملا به شما و طرز تفکرتان بستگی دارد.۵ توصیه مفید و ساده که با رعایت آنها می توانید سفر بعدی تان را به بهترین تجربه زندگی تان تبدیل کنید.

برنامه ریزی کنید، اما آن را روی کاغذ هم بیاورید

حتما ایده ای از اینکه می خواهید به کجا بروید و چه کاری را در آنجا انجام دهید داشته باشید، اما آمادگی این را هم داشته باشید که اگر به هر دلیلی برنامه تان به هم خورد بتوانید آن را تغییر دهید. اینکه بخواهید سفرتان را کاملا از قبل برنامه ریزی کنید کار بیهوده ای است و مثل این می ماند که بخواهید همه ی زندگی تان را از قبل برنامه ریزی کنید! فقط سعی کنید مسائل مهم را روی کاغذ بیاورید تا بتوانید در زمان ضروری آن را تغییر دهید.

یه صدای کودک درونتان گوش دهید

کمی فکر کنید. آیا تا بحال شده شهری یا کشوری بدون هیچ دلیل خاصی مجذوبتان کند؟ بارها شده که افراد موفق تجربه های خود را با ما در میان گذاشته اند مثلا در جایی فردی گفت “همیشه از دوران بچگی صدایی از درونم به من می گفت باید به فرانسه بروم، اصلا نمی دانستم چرا اما وقتی بزرگ شدم به حرفش گوش کردم و به فرانسه آمدم. هنوز هم نمی توانم بگویم که چرا کودک درون من غرق در زیبایی های این کشور شد، اما می توانم این را به شما بگویم که کاملا درست بود.”

 

خودتان را بشناسید

این مهم ترین موضوع است. باید علایق و چیزهایی که دوست ندارید و نقاط ضعف و قوت تان را بشناسید و با خودتان روراست باشید. برای مثال ممکن است تجربه ی خیلی بدی از اقامت در مهمان خانه داشته باشید، بنابراین اگر می خواهید سفر بعدی تان بهترین سفر زندگی تان باشد، اقامت در یک مهمان خانه با چندین نفر دیگر که احتمالا کوله گرد هستند، نباید در برنامه تان باشد.

هدف تان بدست آوردن تجربه باشد

فقط به جایی که می خواهید بروید فکر نکنید، بلکه به کارهایی که می خواهید انجام دهید هم فکر کنید. تجربه هایی که دوست دارید در طول سفرتان کسب کنید، تقریبا مقصد سفرتان را به شما دیکته می کنند. مثلا اگر دوست داشته باشید تجربه ی غواصی داشته باشید نمی توانید به جایی بروید که بیابانی است! یا اینکه دوست دارید فرهنگ کاملا متفاوتی تجربه کنید، از حیوانات وحشی عکس بگیرید و بر روی شن های ساحل لم دهید؟ پس باید بهآفریقای جنوبی بروید.

بودجه بندی کنید… قبل از اینکه سفر کنید

هیچ چیزی خاطرات خوشایند را مثل قبض های پرداختی سرسام آور ناخوشایند نمی کند! قیمت های مقصد سفرتان را با دقت بررسی کنید. پرواز، اقامت، غذا را بودجه بندی کنید و برای هزینه هایی که ممکن است ناخواسته در طول هر سفری پیش بیاید، مقداری کنار بگذارید. مثل همیشه با خودتان رو راست باشید. آیا هتلتان قرار است فقط جایی برای نگهداری وسایل و خوابتان باشد؟ یا اینکه قرار است مثل خانه ی دومتان باشد؟ اگر انتخابتان مورد اول است پس چرا باید هزینه ی بیخود کنید و هتل چند ستاره رزرو کنید؟! به جای آن هتلی ارزانتر و مناسبتر انتخاب کنید.

 

همراه ما باشید

?رزرو اقامتگاه های شخصی مسافرتی

https://www.shab.ir

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه در حال حاضر

  1. خیلی جالب بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آخرین دیدگاه‌ها

با موفقیت انجام شد.

متاسفانه خطایی در ارتباط با اینترنت به وجود آمد. مجدد تلاش کنید.

وبلاگ شب will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.