اصفهان، موزه ای که مردم در آن زندگی میکنند.

اصفهان

در میان شهرهای ایران، اصفهان مانند یک تکه ازجواهرات است که با وجود نوسانات تاریخی در منطقه هنوز درخشش و شکوه خود را در طول قرن ها حفظ کرده است. شهر آنقدر زنده ، پر جنب و جوش است که گویی امروز زاده شده و در عین حال آنقدر اصیل و سخت که انگار همیشه وجود داشته است. فرهنگ غنی آن و طبیعت زیبا دریک هماهنگی کامل که هرکدام بازتابی از دیگری ست. اصفهان بیان نهایی ازفرهنگ اسلامی ایرانی است.

Imam-Mosque-Isfahan

اصفهان در مرکز ایران در امتداد زاینده رود واقع شده است. این شهر در یک منطقه نسبتا کوهستانی در مرکز فلات ایران واقع شده است و بین کوه برفی زاگرس و کویر خوابیده است. به خاطر منطقه ای که اصفهان در آن واقع شده انواع شرایط آب و هوایی در این شهر دیده میشود.

اصفهان: موزه ای که مردم در آن زندگی می کنند

با تاریخ و سابقه و آثار تاریخی متعدد، اصفهان از شهرهای نمونه در جهان است. به گفته نویسنده فرانسوی، آندره مالرو، تنها فلورانس و پکن قابل مقایسه با اصفهان می باشند. بناهای تاریخی اصفهان مجموعه ای از بهترین نمونه های سبک های مختلف معماری فارسی توسعه یافته در طول یک دوره  بیشتر از هزار ساله است. کیفیت و کمیت این آثار هنری بزرگ و زیاد هستند و شاهکارهای معماری ایران پس از اسلام هستند.در میان جاذبه های تاریخی اصفهان میتوان انواع مختلف گنبد، کاشیکاری، گچ کاری، نقاشی نقاشیهای دیواری و خوشنویسی می توان نام برد که تداوم هنرصفوی است که توسط هنرمندان و صنعتگران امروزی دنبال شده است و این امر باعث شده‌است که در فرهنگ ایرانی اصفهان نصف جهان لقب بگیرد.. این آثار نشان دهنده اعتقادات مذهبی سازندگان آنهاست و تحسین شده با گردشگران و مهمانان این دیارکه گویی به دوران گذشته رفته اند ،یک جهان پر از نور و ظرافت.

اصفهان شهرصنایع دستی ایرانی و هنرهای سنتی نامیده میشود. این آثار هنری بخش عمده ای از صادرات ایران، به ویژه به اروپا را تشکیل میدهد.

most-beautiful-cities-isfahan-cr-getty isfahan

جاذبه های گردشگری اصفهان

اصفهان سرشار از آثار هنری و تاریخی است که میدان نقش‌جهان یکی از بزرگترین میادین دنیا، مسجد امام، سی و سه پل، پل خواجو، پل مارنان، مسجد جامع، مسجد سیّد، مسجد شیخ لطف‌الله، منار جنبان، برج کبوترخانه، گذر چهارباغ عباسی، سبزه میدان، کاخ چهلستون، آتشگاه اصفهان، کاخ عالی‌قاپو، کاخ هشت بهشت، کلیسای وانک، بازار اصفهان، بازار قیصریه اصفهان، بازار شاهی، حمام علیقلی آقا، مدرسه چهارباغ و هتل عباسی از بارزترین آنها هستند.

اصفهان با وجود این همه جاذبه دیروزی و امروزی از گزینه های همیشگی سفر است و این را نیز میدانیم که یک سفر خوب مستلزم اقامتگاه مناسب با شرایط و بودجه ای مناسب ماست. مسلما اگر با خانواده و کودکان دلبند خود هستید و برای صرفه جویی در هزینه های خود قصد رفتن به هتل را نیز ندارید ، پیشنهاد شب به شما کرایه شبانه خانه، ویلا ،آپارتمان، سوییت، اتاق و اقامتگاه های شخصی در اصفهان /محلیست که در سایت شب برای راحتی شما یکجا جمع آوری شده. شما به راحتی با دیدن عکس ها و مطابقت آن با بودجه شخصی و رزرو اینترنتی عزم سفر میکنید و این مرحله از سفر را نیز با خاطره خوش پشت سر خواهید گذاشت. بعد از رسیدن به مقصد و کمی استراحت هم میتونید برید سراغ گشت وگذار تو دل تاریخ.

زمان حال روز اصفهان

اصفهان رشد و پیشرفت قابل توجهی در دهه های گذشته به دست آورده است که آن را به یک شهر مدرن با افزایش روزافزون جمعیت خود، توسعه شهر، تشکیل خیابان های جدید و همچنین افزایش در تعداد ساختمان ها و گیاهان تبدیل کرده است. اصفهان شاهد رشد چشمگیری پس از انقلاب اسلامی نیز بوده اما با این حال هیچ کدام از خصلت های خود را از دست نداده.

rose-garden

Flower Garden(Isfahan)

تیم شب با کمال میل نظرات و تجربیات شما درباره اصفهان را میشنود.

مارا به دوستان خود معرفی کنید و در شبکه های اجتماعی همراهی کنید.

www.shab.ir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه در حال حاضر

  1. پینگ بک: همه چیز درباره ایرانگردی - وبلاگ شب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با موفقیت انجام شد.

متاسفانه خطایی در ارتباط با اینترنت به وجود آمد. مجدد تلاش کنید.

وبلاگ شب will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.