راهنمای سفر به شهر زیارتی و تاریخی و تفریحی مشهد

2

در مشهد به کدام مکان های زیارتی سفر کنیم؟

هرساله گردشگران بسیاری از شهر های مختلف ایران و کشورهای مسلمان به شهر مقدس مشهد سفر می کنند. شهر مشهر در شمال شرقی کشور ایران واقع شده است. این شهر مرکز استان خراسان رضوی می باشد و حرم امام هشتم ما شیعیان امام رضا (ع) در آن واقع گردیده و این شهر را به پایتخت فرهنگی ایران تبدیل کرده است. کوچک و بزرگ همه ما با این شهر خاطره ها داریم و در اولین فرصتی که دست می دهد برای تجدید دیدار با حرم امام رضا و حال و هوای مخصوص مشهد راهی سفر می شویم. به همین دلیل صحبت از این شهر که در جایگاه نخست شهرهای گردشگری ایرانی قرار دارد، کاری آسان و در عین حال سخت است.

وب سایت شب این بار تصمیم به معرفی شهر مشهد می پردازد و اطلاعات گردشگری کاملی در خصوص مشهد مقدس به شما ارائه می کند با ما در ادامه مطالب همراه باشید.

حرم مطهر امام رضا (ع)

شهر مشهد تعداد زیادی مرکز گردشگری تاریخی دارد. بدون شک، حرم مطهر امام رضا (ع) اولین و مهم‌ترین مرکز گردشگری شهر مشهد است. در حقیقت شهر مشهد به واسطه‌ی حضور امام هشتم به مشهد امروزی تبدیل شده‌ است. برای دسترسی به حرم امام رضا می توانید با اتوبوس و تاکسی به حرم دسترسی داشته باشید و در صورتی که قصد استفاده از مترو را داشته باشید می توانید در ایستگاه میدان بسیج پیاده شده و پس از آن طریق خیابان امام رضا به حرم مشرف شد.

آرامگاه فردوسی

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی در میان باغی مصفا به فاصله 20 کیلومتری شمال شهر مشهد واقع شده است. در مسیری منشعب از راه عمومی مشهد به کلات نادری، نزدیک به شهر تاریخی طابران و بقعه‌ی تاریخی هارونیه قرار دارد. وستای پاژ، زادگاه فردوسی، که امروزه فاز نامیده می‌شود در ۲۸ کیلومتری شرق آرامگاه فردوسی قرار دارد. در کنار بازدید از مقبره فردوسی می توانید از امکاناتی هم که برای گردشگران تدارک دیده شده است، استفاده کنید. در این مجموعه کافه و رستورانی وجود دارد که می توانید لحظات خوشی را در آنها بگذرانید و اگر قصد خرید سوغات هم داشتید می توانید از فروشگاه آرامگاه تهیه کنید. این مجموعه دارای سرویس بهداشتی مناسب نیز هست. برای رسیدن به آرامگاه می توانید از وسایل نقلیه عمومی نیز استفاده کنید. کافیست به پایانه فردوسی در مشهد بروید و سوار اتوبوس های خط ۲۰۲ شوید. این اتوبوس ها ظرف مدت ۴۵ دقیقه شما را به آرامگاه می رسانند.

باغ مینیاتوری مشهد

اگر دوست دارید از مکانی شگفت انگیز دیدن کنید خوب است که سری به باغ مینیاتوری مشهد بزنید. در این باغ شگفت انگیز که حدود 8 هزار هکتار مساحت دارد می توانید ماکت معروفترین دیدنی های کشور ایران را در کنار هم در این منطقه ببینید. بازدید از ماکت تخت جمشید یکی از جذاب ترین بخش های این باغ است. در این مجموعه بی نظیر می توانید ماکت آثار تاریخی همچون فردوسی، آرامگاه عطار، پل خواجو، و سدکرخه را نیز پیدا کنید. از هیجان انگیز ترین بخش های این باغ می توان به زمین کودکان اشاره کرد. در این زمین بازی سعی شده است تا بازی های سنتی و محلی ایرانی احیا شوند.

طرقبه و شاندیز

منطقه‌ی تفریحی طرقبه و شاندیز که در غرب شهر مشهد واقع شده‌، یک مکان بسیار مناسب برای گذراندن یک روز زیبا همراه با خانواده و لذت بردن از طبیعت است. ارتفاعات سرسبز و چشم‌اندازهای زیبای روستاهای این منطقه، هر مسافری را به سوی خودش می‌کشد. در کنار زیبایی‌های طبیعی، این منطقه رستوران‌های زبان‌زدی نیز دارد. خواستگاه شیشلیک شاندیز را می‌توانید در رستوران‌های این منظقه جستجو کنید. در اطراف شهر مشهد غارها و دریاچه‌های بسیار زیبایی وجود دارد که در مقالاتی جداگانه باید به آنها پرداخت.

2 پاسخ
  1. بی تریپ نظر داده:

    خیلی ممنون از اطلاعاتتون

  2. […] و بهترین کافه های مشهد را معرفی کنیم، بهترین هایی که مشهد این شهر زیارتی، تاریخی و تفریحی را به یکی از بهترین شهرها برای شکم گردی و کافه گردی […]

نظرتان را ثبت کنید

ایمیل شما با ثبت نظر نمایش داده نمی‌شود

*