چگونه در سفر از اطلاعاتمان محافظت کنیم؟

0

امن نگاه داشتن اطلاعات آنلاین در طول سفر به‌عنوان یک نگرانی بسیار بزرگ مطرح است. در ادامه می‌توانید یاد بگیرید که چگونه اطلاعات و فایل‌های شخصی، خانوادگی و تجاری خود در زمان‌ هایی که دور از خانه هستید، امن نگاه دارید و دیگر نیازی به نگرانی درباره ورود هکرها به دستگاه‌ های الکترونیکی خود نداشته باشید. با شب همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانید.

از شبکه ‌های مجازی شخصی یا وی‌پی‌ان (VPN) استفاده کنید

استفاده از شبکه ‌های مجازی شخصی یا وی ‌پی ‌ان را می‌توان نخستین و مهم‌ترین نکته برای امن نگاه داشتن اطلاعات شما به ‌حساب آورد. بیت دیفندرباکس از تمامی دستگاه‌ های متصل به اینترنت خانگی شما (کامپیوترها، تلفن ‌های همراه، تلویزیون‌ها، کنسول‌ های بازی و سیستم ‌های امنیتی خانگی) حفاظت خواهد کرد. این سیستم علاوه بر محیط خانگی، شما را در زمانی که از خانه خود به دور هستید نیز زیرپوشش حفاظتی خود نگه می دارد. این دستگاه، نخستین و تنها مدل موجود در جهان است که در دسترس عموم قرار گرفته است. وال‌استریت ژورنال این دستگاه را به‌ عنوان یک ایده موفقیت ‌آمیز معرفی کرده است و شبکه فاکس نیوز نیز آن را بهترین راه برای جلوگیری از نفوذهای دیجیتالی در آینده می‌داند.
بیت دیفندرباکس تمامی اطلاعاتی که به دستگاه ‌های شما واردشده یا از آن خارج می‌شوند را رمزنگاری و امن سازی می‌کند. این فرایند برای زمانی که در خانه و یا خارج از محیط خانگی هستید نیز ادامه دارد و به کمک آن می‌توانید در هر مکانی به‌صورت امن آنلاین شوید. امنیت و حفاظت مجازی نقشی مهم در امن نگاه داشتن دستگاه ‌های شما ایفا می‌کنند و بدون شک برای مسافران یک ضرورت به ‌حساب می‌آید.

از رمزهای عبور نیرومند استفاده کنید

شاید گفتن این نکته چندان ضروری نباشد ولی باز هم تکرار می‌کنیم که از یک رمز عبور برای تمام حساب ‌های خود استفاده نکنید. شما باید نه ‌تنها برای تلفن همراه، کامپیوتر و تبلت، بلکه برای تمامی اطلاعات حساس موجود در این دستگاه‌ها نیز رمزهای پیچیده ‌ای را در نظر بگیرید. به ‌جای نوشتن رمز عبور خود بر روی یک تکه کاغذ (که ممکن است به‌راحتی گم ‌شده و یا توسط یک جیب ‌بر از شما دزدیده‌ شده و در اختیار سارقان قرار بگیرد) بهتر است از اسناد کامپیوتری‌ که توسط رمز از آن‌ها حفاظت می‌شود برای نظم دادن به اطلاعات ورود خود استفاده کنید.

به شبکه‌ های بی ‌سیم عمومی و آزاد متصل نشوید

شبکه ‌های وای‌ فای آزاد و رایگانی که در کافی‌شاپ‌ ها  و هتل ‌ها ارائه می‌شوند ممکن است یک وای ‌فای معمولی با رمز عبور به نظر برسد ولی هکرها در برخی از موارد اقدام به ساخت یک شبکه وای ‌فای دیگر با همان نام می‌کنند که بدون رمز نیز می‌توان به آن وصل شد. راه راحت را انتخاب نکنید، از مسوولان محل مورد نظر بخواهید که نام دقیق شبکه وای ‌فای و رمز آن را به شما بدهند و یا اینکه از تلفن همراه خود به‌عنوان ‌هات اسپات (ارائه اینترنت همراه به‌صورت وای ‌فای برای دسترسی سایر دستگاه ‌ها) استفاده کنید. آدرس ‌های اینترنتی‌ که با HTTPS آغاز می‌شوند، از وب‌ سایت‌ های استاندارد HTTP امن‌تر هستند. اگر در طول سفر خود مجبور به خرید آنلاین یا انجام هرگونه تراکنش آنلاین شدید، اطلاعات کارت اعتباری خود را تنها در سایت ‌هایی وارد کنید که پیشوند آن‌ها با (S مخفف Secure به معنی امن) شروع می‌شود. اگر وب‌ سایت مربوطه به شما اجازه می‌داد نیز به ‌منظور داشتن امنیت بالاتر از انتقال وجه با واسطه حساب ثالث (third party money transfer) استفاده کنید.

کوکی‌ها و تکمیل خودکار متن را غیرفعال کنید

تکمیل خودکار را می‌توان یک امکان رویایی برای هکرها دانست زیرا موجب می‌شود تا حجم بالایی از داده‌ های شما در معرض دسترسی آن‌ها باشد. پیش‌ازاین‌که عازم سفر شوید، کوکی‌ها و تکمیل خودکار متن را در تمامی دستگاه ‌های خود غیرفعال کنید.

وضعیت قانونی رمزنگاری داده‌ها را بررسی کنید

بعضی از کشورها مانند روسیه، چین و کشورهای خاورمیانه، برای مبارزه با فعالیت ‌های تروریستی استفاده از دستگاه ‌های رمزنگاری ‌شده را ممنوع کرده‌اند. به‌این‌ترتیب قبل از این‌که به یک سفر خارجی بروید، درباره این قوانین، آگاهی پیدا کنید. علت امر این است که کشورهایی که این سیستم را اجرا می‌کنند، معمولا در برابر تهدیدهای امنیتی بسیار ضعیف هستند. استفاده از شبکه مجازی شخصی برای امن نگاه داشتن دستگاه ‌های الکترونیکی و اطلاعات شما ضروری خواهد بود.

نظرتان را ثبت کنید

ایمیل شما با ثبت نظر نمایش داده نمی‌شود

*