چرا شب را در آبگرم رینه لاریجان نمانیم؟

  • توسط صدف فرزانه
  • ۳ سال قبل
  • 0

معرفی رینه‌ و لاریجان

رینه در لاریجان یکی از این چشمه‌هایی است که امروز قصد معرفی آن را داریم. چشمه آبگرم رینه که فاصله کمی هم از پایتخت دارد، می‌تواند انتخابی خوب برای سفری کوتاه و حتی نیم روزه باشد.
شهر لاریجان

شهر لاریجان

آبگرم رینه کجاست؟

آبگرم رینه در بخش لاریجان شهرستان آمل در استان مازندران واقع شده و روستای رینه به خاطر وجود چشمه‌های آبگرم طبیعی معروف شده است. یک مزیت آبگرم رینه نسبت به سایر چشمه‌های آبگرم این است که فاصله کمی با تهران دارد و می‌توان گفت نزدیک‌ترین چشمه آبگرم به پایتخت است. به طوری که اگر از تهران قصد رفتن به این روستا را داشته باشید با حدود ۲ ساعت رانندگی به آن‌جا می‌رسید و بعد از یک آبتنی جانانه در آبگرمی طبیعی و کمی استراحت و گشت در روستا می‌توانید شب برای اقامت به شهرهای نزدیک بروید. برای رفتن از تهران به این آبگرم بهترین راه این است که از اتوبان بابایی وارد جاده پردیس به سمت رودهن شوید. وقتی به رودهن رسیدید از داخل شهر جاده هراز را به سمت آمل ادامه دهید، بعد از گذشتن از پلور به آب اسک می‌رسید و تقریبا ۳ کیلومتر جلوتر تابلویی شما را برای رسیدن به آبگرم رینه راهنمایی می‌کند.
نمایی از لاریجان در برف

نمایی از لاریجان در برف

آبگرم رینه، مرهمی بر جان و تن

رفتن به چشمه‌های آبگرم که تعدادشان هم در ایران زیاد است، به علاوه این که جنبه تفریحی دارد به خاطر خواص درمانی نیز طرفداران زیادی دارد. حتی خیلی از پزشکان به بیماران خود که از دردهای مفصلی و استخوانی رنج می‌برند، توصیه می‌کنند که هر چند وقت یک بار به این چشمه‌ها بروند. یکی از این چشمه‌های آبگرم، آبگرم رینه در روستای خوش آب و هوای رینه است که در این فصل از سال رفتن به آن حسابی لذت بخش است و صفای خاصی دارد. فکر کنید از سرمای هوا و باران و برفی که بعید نیست این روزها در رینه ببارد به آبگرم آن پناه ببرید و به وجودتان گرمای دلچسبی ببخشید. املاح موجود در چشمه‌های آبگرم که شامل یون‌های مختلفی مانند کلسیم، لیتیوم و گوگرد است خاصیت درمانی به آب بخشیده و سبب تحریک جریان خون، کاهش دردهای مفصلی و استخوانی، بهبود روند درمان امراض پوستی و بسیاری دیگر از بیماری‌ها و القای حس آرامش می‌شود. چشمه‌های آبگرم رینه از دل کوه دماوند تغذیه می‌شوند و با حرارتی در حدود ۶۲ درجه و با وجود مواد گوگردی درد را تسکین می‌بخشند. برای استفاده از آبگرم رینه هم می‌توانید به استخرها و حمام‌های عمومی رینه بروید هم این که با اجاره ویلا در آمل ، نزدیکترین شهر به لاریجان و سوئیت در محیطی خصوصی از آبگرم بهره ببرید. همانطور که گفتیم در برخی منازل این منطقه حوضچه‌های خصوصی هم وجود دارد که بتوانید از آبگرم گوگردی آن‌ها استفاده کنید، اما ما پیشنهاد می‌کنیم ترجیحا به حمام‌های عمومی رینه بروید که معروف‌ترین آن حمام شاه عباسی است. حمام شاه عباسی به خاطر شهرتی که دارد معمولا شلوغ است اما خیالتان می‌تواند از بابت طبیعی بودن ابگرم آن کاملا راحت باشد. با این وجود اگر هم ویلا و سوئیتی اجاره می‌کنید حتما قبلش از کیفیت آبگرم و داغی آن مطمئن شوید. از زمانی که شهرت آبگرم رینه و استقبال از آن بیشتر شده، تعداد منازلی که مجهز به حوضچه آبگرم گوگردی هستند نیز افزایش پیدا کرده پس طبیعی است که چشمه نتواند آبگرم همه آن‌ها را تامین کند. متاسفانه این موضوع باعث می‌شود برخی از صاحبین ویلاها و سوئیت‌ها به صورت نوبتی وسط هفته آبگرم را به منبع‌های خود انتقال دهند و آخر هفته که مسافر زیاد شد آبی که چند روز در منبع مانده را داغ کنند و به حوضچه‌ها بریزند. در این صورت خاصیت گوگردی آب از بین می‌رود و فرق چندانی با استخر محله خودتان نخواهد داشت.
آبگرم رینه

آبگرم رینه

شب را در رینه نمانید

بهترین کار این است که برای سفری نیم روزه به آبگرم رینه برنامه ریزی کنید و شب را به شهرهای نزدیک بروید. صبح زود به سمت رینه راه بیفتید که قبل از ظهر از آبگرم استفاده کنید. نهایتا یک ساعت می‌توانید در آب بمانید(بیشتر از آن تحمل آبگرم گوگردی سخت می‌شود)، بعد از آن کباب‌های خوشمزه رینه به عنوان ناهار حسابی لذت بخش خواهد بود. اگر بخواهید روستا را بگردید یک الی دو ساعت زمان بگذارید کافیست و در آخر هم طرف‌های عصر و غروب می‌توانید برای استراحت شبانه به شهرهای نزدیک بروید و از امکانات اقامتی آن‌ها استفاده کنید. در روستا مینی بوس‌های زیادی را خواهید دید که از شهرهایی مانند تهران، آمل و بابل مسافران را آورده‌اند تا فقط یکی دو ساعت از حوضچه‌های آبگرم رینه استفاده کنند و سپس به شهرشان برگردند. در رینه هم سوئیت، ویلا و واحدهای اقامتی برای اجاره هست و هم تعداد محدودی هتل برای رزرو، اما اغلب امکانات چندان مناسبی ندارند و به نسبت باید هزینه زیادی هم برای اجاره اقامتگاه بکنید.

با کمتر از دو ساعت رانندگی به آمل می‌رسید

اگر فقط برای استفاده از آبگرم به رینه و یا لاریجان می روید و نمی خواهید شب را آنجا بمانید، یکی از شهرهای نزدیک برای اقامت آمل است. از رینه تا آمل تقریبا دو ساعت راه است. اگر بخواهید هتل رزرو کنید باید به شما بگوییم اکثر آن‌هایی که به آمل سفر کرده‌اند هتل المپیک را به خاطر امکانات مناسب، برخورد خوب کارکنان و معماری زیبا بهترین هتل این شهر می‌دانند. هتل شهر و هتل نیلوفر نیز از دیگر هتل‌های خوب آمل هستند که اقامتی آسوده و آرام را برای شما رقم می‌زنند. اجاره ویلا و سوئیت در آمل نیز گزینه دیگری است که خیلی از مسافران شهرهای شمالی آن را انتخاب می‌کنند.

بابل هم انتخابی خوبی برای اقامت شبانه است

از آن‌جایی که بابل هم حدود دو ساعت و نیم با آبگرم رینه در لاریجان فاصله دارد می‌تواند انتخاب خوبی برای اقامت شبانه باشد. شهر زیبایی که هم می‌توان برای شب ماندن روی امکانات اقامتی آن حساب باز کرد و هم یک یا چند روز را به گشت و گذار در شهر و دیدن جاذبه‌های آن اختصاص دهید. برای اجاره ویلا در بابل می توانید از طریق سایت شب اقدام نمایید. در بابل تا دلتان بخواهد جنگل هست و سرسبزی، اگر وسایل کمپینگ را همراه خود ببرید می‌توانید چادر برپا کرده و اقامتی خاطره انگیز در دل طبیعت را تجربه کنید. همچنین در بابل نیز مانند سایر شهرهای شمالی امکان اجاره ویلا و سوئیت وجود دارد و از طریق سایت‌های اینترنتی اجاره ویلا می‌توان از میان آن‌ها انتخاب و رزرو کرد.

اجاره ویلا و سوئیت در بابل

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*