اصول میزبانی

میزبان خوب

اگر میخواهید میزبانی خوب باشید و همه شما را به خوبی به یاد آورند و به دیگران نیز معرفی کنند بد نیست به چند نکته توجه کنید.

-اولین لحظه؛ مهم ترین لحظه

درست است که هزار و یک کار دارید اما یکی از بدترین رفتارهایی که در لحظه ورود مهمان های تان می توانید انجام دهید، حاضر نبودن مقابل در است. مهم نیست چقدر آنها نمیشناسید؛ به عنوان یک میزبان، وظیفه شماست که همه کارها را برای چند ثانیه هم که شده کنار بگذارید و به نشانه خوشامدگویی جلوی در حاضر باشید. صبر نکنید که مهمانتان پشت در حاضر شود و زنگ در ورودی را بزند. بهتر است از همان لحظه که در اصلی خانه را باز می کنید، در ورودی خانه را هم باز نگه دارید تا به جای دیدن چوب در، چهره خندان شما را در اولین نگاه ببیند.

-خانه را به او معرفی کنید

در بردن کیف دستی، چتر یا چمدان به او کمک کنید. مهمانتان را به سمت اتاق با کمدی که می تواند وسایلش را در آن بگذارد راهنمایی کنید تا مهمانتان سرگردان به دنبال جایی برای قرار دادن وسایلش نگردد. اگر مهمانتان از راه دوری آمده، بعد از این مرحله، به او جای حمام و دستشویی را نشان دهید.

-زندگی را به خانه بیاورید

بد نیست قبل از رسیدن مهمان، چند شاخه گل تازه در خانه بگذارید؛ گل تازه به خانه شما روح می دهد و فضای قابل پذیرش تری را برای مهمانتان فراهم می کند. تمیز کردن خانه یا درست کردن چیدمان را در روزهای قبل انجام دهید. بدترین زمان برای خرید کردن وسایل مورد نیاز یا رسیدگی به ظاهر خانه، بعد از ورود مهمان است.

-بدرقه

-بدرقه را به اندازه استقبال خوب و گرم انجام دهید یعنی یکی از مهمان ها قصد خداحافظی دارد آن را معطل نگذارید و به موقع با او خداحاظی کنید.

-قوانین خانه

درباره‌ی قوانین خانه یا ویلا با مهمانانتان صادق باشید. برای مثال درباره پوشیدن کفش، غذادادن به حیوان خانگی‌تان و یا سیگار کشیدن. حتما توجه داشته باشید که این باید و نبایدها برای همه یکسان باشد.

-سرویس ها

-در این که اتاق نشیمن و پذیرایی باید تمیز و آراسته باشد شکی نیست. ولی سرویس بهداشتی را هم نباید فراموش کرد. در نگاه مهمانان یک سرویس بهداشتی تمیز و معطر هم به همان اندازه و شاید بیشتر اهمیت دارد. قبل از آمدن مهمانان سشوار، مایع دستشویی ،دستمال توالت و حوله به تعداد کافی برای سرویس بهداشتی را چک کنید. سطل‌ها را هم که حتما از قبل خالی کرده‌اید.

-شهرتان را معرفی کنید‌؛

مناطق د‌ید‌نی شهرتان ممکن است برای خود‌تان عاد‌ی باشد، ولی مهمانان‌ شما مسلما شور و شوق زیاد‌ی برای بازد‌ید‌ از همان مناطق د‌ارند‌. با خوشرویی راهنمایی‌شان کنید‌ و فهرستی از مناطق د‌ید‌نی شهر را د‌ر اختیارشان بگذارید‌.

-منزل

هر منزل تعداد اتاق های متفاوتی دارد. بسته به منزل خودتان که برای اجاره در نظر گرفته اید، برای هراتاق دو دست ملحفه ، بالشت، پتو بگذارید. اگر ساعت زنگدار و چراغ مطالعه ای هم باشد مناسب تر است.

– سعی کنید  اتاق نشیمن شما صندلی و مبلمان به اندازه تعداد مهمانانی که درنظر گرفته اید  داشته باشد. شاید بد نباشد بازی های کارتی و دستی نیز هم برای روزهای بارانی آنجا قرار دهید.

-بزرگ اندیشی

-همیشه در نظر بگیرید که چرا مسافر به جای هتل میخواهد خانه یا ویلایی را اجاره کند لذا این موارد را اگر برایتان مقدور است در نظر بگیرید:

 اینترنت

کیف لوازم کمک های اولیه

کتاب، بازی و فیلم

تخت کودک

و وسایلی دیگری مانند سیستم بازی های ویدیویی، دستگاه قهوه ساز، میز بیلیارد ، لوازم ساحل یا حتی برف که میتوانند توجه مسافری را جلب کند.

-آشپزخانه

وقتی صحبت از آشپزخانه میشود نظافت و تمیزی و مرتب بودن اولین گزینه هاست. اما در نظر داشته باشید که آشپزخانه شما لوازم کافی از جمله قابلمه ،بشقاب ، لیوان ،قاشق و چنگال دو برابر تعداد کسانی که قصد اقامت در ملک شمارا دارند را داشته باشد.

اگر خود شما و منزلتان همه این شرایط را دارید پس چرا تامل؟؟ همین حالا به سایت ما بروید و به راحتی ملک شخصیتان را با قوانین خاص خودتان ثبت کنید و کسب درآمد کنیذ.

https://www.shab.ir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

2 دیدگاه در حال حاضر

  1. اگر بخوام اطلاعات بیشتری بگیرم از کجا میتونم
    بگیرم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

آخرین دیدگاه‌ها

با موفقیت انجام شد.

متاسفانه خطایی در ارتباط با اینترنت به وجود آمد. مجدد تلاش کنید.

وبلاگ شب will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.