جاذبه های دیدنی جزیره قشم

  • توسط moeen zamani
  • ۱۰ ماه قبل
  • 0

قشم یکی از زیباترین جزایر کشور است و جاذبه های دیدنی بسیار زیادی هم دارد. جزیره قشم همچون نگین دریای خلیج فارس، پر از زیبایی های بکر طبیعی و غیر طبیعی است و هر ساله مخاطبین بسیاری از داخل و خارج کشور دارد. در این نوشتار با ما همراه باشید تا به بررسی مکان های دیدنی قشم بپردازیم و در مورد هریک توضیح مختصری به همراه بهترین زمان بازدید از آنها در اختیار شما بگذاریم.

قشم، بزرگترین جزیره ایران

همانطور که در عنوان هم ذکر کرده ایم، قشم بزرگترین جزیره ایران در آب های آزاد و دریاهایش است. قشم یکی از زیباترین مقاصد سفری است که هرکسی می تواند به عنوان مقصد انتخاب کند تا در سفرخود بهترین تجربیات از گردشگری را به دست بیاورد.

قشم همچنین یکی از قدیمی ترین جزیره های کشور نیز هست و تاریخ آن به دوران ساسانی ها باز می گردد. قشم جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد و این مکان های دیدنی به قدری زیادند که نمی توان آنها را دسته بندی کرد و یا حتی گفت کدامیک بهتر از دیگری است. ساحل های طلایی رنگ و پهناور شنی و ماسه ای قشم، جنگل و غار های تاریخی و یا مراکز خرید و تفریحی متنوع قشم، همگی جاذبه هایی است که در سفر پیش روی شما هستند.

جاذبه های دیدنی جزیره قشم
جاذبه های دیدنی جزیره قشم

بهترین زمان برای سفر به قشم چه زمانی است؟

برخلاف اینکه در فصل های پاییز و زمستان در بسیاری از مناطق کشور شاهد آّ و هوای شرد و برفی و بارش های زمستانی هستیم، در جنوب کشور و به خصوص شهر ها و مناطقی مانند قشم و کیش، بهترین آب و هوای کشور را می توانید تجربه کنید. قشم همیشه یکی از بهترین مقاصد سفری در زمستان است و آب هوایی بسیار مطلوب و دلپذیر دارد.

تابستان های قشم خیلی برای سفر مناسب نیست، خصوصا که اگر از منطقه جنوب کشور نباشید، گرمای هوا حتما تاب و توانتان را کم می کند. البته روزهای ابتدایی فروردین تا نیمه های اردیبهشت نیز آب و هوای بسیار مطلوبی در قشم منتظر شماست. ولی تابستان را خیلی توصیه نمی کنیم، مگر اینکه قصد خرید داشته باشید.

بهترین زمان برای خرید در قشم چه زمانی است؟

خب همانطور که در بخش قبل گفتیم، بهترین زمان برای خرید در قشم که خیلی ها هم به دنبال آن هستند، فصل تابستان است، دقیقا زمانیکه انتظارش را ندارید. اما چرا؟ تابستان های جنوب کشور بسیار گرم و سوزان است و برای افراد غیر بومی بسیار غیر قابل تحمل، در این فصل از سال تعداد مسافران به تعداد قابل توجهی کاهش می یابد.

برای همین هتل های قشم، بازار ها و مراکز اقامتی و تفریحی حتی، تخفیف های بسیار خوبی دارند و می تواند سفری ارزان را تجربه کنید. پس اگر فقط هدفتان از سفر به قشم خرید کردن است، باید بیشتر برای فصل تابستان برنامه ریزی کنید. البته نگران گرمی هوا هم نباشید، سیستم های سرمایشی موجود در مراکز خرید قشم، گرمای تابستان را برایتان بهاری می کنند.

بهترین مراکز خرید قشم!

یکی از خوبی های مراکز خرید قشم این است که با توجه به چیزی که قصد خریدش را دارید، می توانید به مرکز خرید خاصی بروید. برای مثال، یکی از بهترین مکان ها برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی در قشم بازار بزرگ ستاره است و البته در آن می توانید لوازم خانگی هم پیدا کنید.

بازار قدیم هم یکی از بهترین جاهایی است که می توانید در آن انواع مواد خوراکی را پیدا کنید، اگر هم به دنبال لباس هستید، بهتر است سری به بازار درگهان بزنید. تمامی این مراکز خرید معمولا از ۸ صبح فعالیت خود را آغاز می کنند و گاهی تا نیمه های شب نیز فعالیت دارند.

بافت سنتی و کشتی سازی جزیره قشم

جاذبه های دیدنی قشم، مجموعه ای بی نظیر از مکان های طبیعی و غیر طبیعی

اگر اولین باری است که به قشم سفر می کنید، جاذبه های دیدنی قشم به قدری برایتان زیاد خواهند بود که گویی هرگز تمامی ندارند. البته این حرف خیلی هم بی راه نیست و جاذبه های طبیعی جزیره قشم بسیار زیاد است. بیشتر دیدنی های قشم از مرکز شهر فاصله دارند و باید با استفاده از وسیله های شخصی و یا عمومی برای دیدار از آنها اقدام نمایید، اما خوشبختانه این جاذبه های به قدری دیدنی اند که ارزش زمان و هزینه اختصاص داده شده را دارند.

جاذبه های طبیعی و غیر طبیعی قشم
بافت سنتی جزیره قشم

در بین جاذبه های ساحلی جزیره قشم، باید با معرفی تنگه چاه کوه سفر خود را آغاز کنیم. تنگه چاه کوه یکی از سایت های اصلی ژئو پارک در قشم است و به دلیل پوشش گیاهی و جانوری خاصی که دارد بسیار مورد توجه است. این منطقه حتی به لحاظ جهانی هم مورد توجه قرار دارد و به منظور تایید سازمان یونسکو، امکانات رفاهی، بهداشتی و گردشگری بسیاری مناسبی هم در آن قرار داده اند.

تنگه چاهکوه در حقیقت دو دره عمود برهم به عمق ۱۰۰ متر است و برخی از دیوارهایش ارتفاعی تا ۲۰ متر هم دارند. منظره بسیار زیبایی که به کم فرسایش و باران و آب در طول سال های سال به وجود آمده است و نگاه هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

تنگه عالی محمد و کارگاه لنج سازی هم از دیگر جاذبه های دیدنی قشم هستند. به خصوص برای کسانی که اولین بار به قشم سفر می کنند، دیدار از کارگاه های لنج سازی در کنار سواحل خلیج فارس در جزیره قشم، جاذبه ای بسیار دیدنی و تکرار نشدنی است. تنگه چاهکوه، عالی محمد و کارگاه لنج سازی در فاصله کمی از هم قرار دارند و می توانید در یک روز از تمام آنها دیدن نمائید.

از دیگر مکان های دیدنی و جذاب در جزیره قشم که حتما باید در سفر خود سری به آنها بزنید، غار نمکدان، جنگ حرا و جزایر ناز اند. غار نمکدان در فاصله ۱۵ کیلومتری مرکز جزیره قرار دارد و یکی از پدیده های طبیعی بسیار جذاب در جزیره قشم است. این غاز زیبا که معدنی برای نمک طبیعی است، در برخی موارد خاصیت درمانی نیز دارد. برای مثال هوای این غار با درصد بسیار بالایی فاقد از هرگونه آلودگی و باکتری است، تا حدی که می توان گفت استریل است!

البته لابلای جاذبه های طبیعی قشم از دره ستارگان غافل نشوید. دره ستارگان در بخش های جنوبی جزیره قرار دارد و نزدیکی های روستای برکه خلف است، البته تمام مسیر را نمی تواند با استفاده از خودرو ها پیش بروید و مقداری از آن جاده خاکی است و نیاز به پیاده روی دارد، اما بسیار دیدنی است و ارزش صرف انرژی و زمان هم دارد.به راستی دره ستارگان شاهکاری از طبیعت زیبای قشم است.

اگر از نمای بالای این دره بتوانید به آن نگاه کنید، مثلا با استفاده از بالن یا هواپیما، شکلی ستاره مانند دارد و به همین دلیل به آن دره ستارگان می گویند. البته در بین مردم محلی چنین مشهور است که میلیون ها سال پیش ستاره ای به این منطقه سقوط کرده است و دره ستارگان به وجود می آید.

مکان های طبیعی دیدنی جزیره قشم

جنگل های حرا یکی از بکرترین جاذبه های دیدنی جزیره قشم هستند. جنگل هایی بسیاری زیبا و پر از شگفتی و با گونه های گیاهی بسیار خاص و بکر. این جنگل ها نه فقط از روی آب، که از زیر آب نیز مناظری بسیار دیدنی به وجود آورده اند و از پوشش های باستانی ایران در مناطبع طبیعی است.

گفته می شود که سال ها پیش این گیاه از هند به جزیره قشم آورده شده است و جز پوشش های بومی منطقه نیست. در هنگام جزر و مد برخی از قسمت های این جنگل تماما به زیر آب می رود و منظره ای بسیار دیدنی می آفریند.

جاذبه های دیدنی جزیره قشم به قدری زیاد هستند که برای دیدار از تمام آنها باید برنامه ریزی سفری حداقل ۱۵ روزه داشته باشید. وگرنه زمان کافی برای دیدار از تمام آنها برای شما وجود نخواهد داشت و البته در زمان بندی خود، باید وقتی هم برای دیدار از جاذبه های گردشگری و مراکز خرید آن بگذارید! فراموش نکنید که در سفر خود حتما از قلعه پرتغالی ها، سد گوران، دره تندیس، جزیره ناز و جزیره هنگام هم دیدن کنید، بخصوص جزیره هنگام که می تواند رویایی ترین تجربه شما در دیدار از ساحل دریا در شب هنگام باشد.

اقامت در قشم

برای اقامت در جزیره ی قشم به هیچ عنوان نگران نباشید. به دلیل تعداد زیاد گردشگران و توریست های این جزیره تعداد زیادی هتل و اقامتگاه در این جزیره وجود دارد و هر کسی با هر نوع سلیقه ای می تواند جای مناسبی برای اقامت انتخاب کند. اگر به فکر اجاره ویلا در قشم هستید سایت اجاره ویلای شب بهترین انتخاب ها را در این زمینه برای شما به ارمغان آورده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

با موفقیت انجام شد.

متاسفانه خطایی در ارتباط با اینترنت به وجود آمد. مجدد تلاش کنید.

وبلاگ شب will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.