جاهای دیدنی رامسر

1

رامسر، با قاطعیت بهشت شمال ایران است

مهمترین نکته‌ای که باید در مورد شهرستان رامسر بدانید این است که این موارد تنها چند مورد از شناخته شده‌ترین مناطق‌دیدنی رامسر است. بسیاری دیگر از جاهای‌دیدنی رامسر وجود دارند که در این مطلب از آن‌ها نامی نبردیم. علاوه براین در رامسر مکان های دیدنی غیرطبیعی بسیاری هم وجود دارند که هر کدام می‌توانند به تنهایی دلیل قانع کننده برای سفر به این شهر باشند. برای اجاره ویلا در رامسر از وبسایت شب کمک بگیرید.

ایران پر از شهرهای منحصر به فردی است که هر کدام صاحب عنوان و شهرتی به خصوص هستند، اما شهرتی که رامسر برای خود دست و پا کرده با شهرهای دیگر متفاوت است. عروس شهرهای شمال! مهمترین دلیلی که باعث شده این عنوان ارزشمند به شهرستان رامسر نسبت داده شود مکان‌های دیدنی شگفت‌انگیزی است که در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم.

این جاذبه‌های دیدنی به قدری زیبا هستند که می‌توانند چشمان شما را مهمان شگفت‌انگیزترین مناظر دنیا کنند. با ما همراه باشید تا با منحصر به فردترین مکان‌های دیدنی ایران آشنا شوید!

مکان ها و جاهای گردشگری دیدنی رامسر

در این مطلب قرار نیست تنها به چند خط توضیح اکتفا کنیم، بلکه تصاویر هریک را در اختیارتان قرار می دهیم تا برای انتخاب مسافرت  به  رامسر به عنوان هدف بعدی سفر خود هیچ شکی به دل راه ندهید.

جاهای دیدنی رامسر

به یاد داشته باشید که بازدید از تمام این جاهای دیدنی در یک سفر 3 یا 4 روز نمی‌گنجد و برای دیدن آن‌ها باید حداقل یک هفته در سفر باشید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قصد بازدید از تمام این جاذبه‌های گردشگری را دارید با خودروی شخصی سفر کنید.

جواهر ده در رامسر – صدرنشین زیباترین روستاهای ایران

نام این روستا به تنهایی می‌تواند شما را متوجه سازد که جای درستی را انتخاب کرده‌اید. در ابتدای مطلب توضیح دادیم که جاذبه‌های گردشگری رامسر باعث شده‌اند تا به رامسر عنوان عروس شهرهای شمال ایران داده شود، اما حالا می‌خواهیم بگوییم که چرا نام این روستا جواهرده است.

همانطور که جواهر می‌تواند باعث زیبایی شود، روستای جواهرده نیز مانند جواهری است که گردشگران خارجی و داخلی را برای بازدید از رامسر جذب می کند.

مکان های دیدنی رامسر

خوشبختانه این روستا همواره طبیعتی بکر و دست نخورده داشته و آب‌و‌هوای بی‌نظیر آن تجربه‌ای به یادماندنی برایتان رقم می‌زند. تمام این موارد باعث شده که جواهرده را صدرنشین زیباترین روستاهای ایران بدانیم.

جهت اجاره ویلا استخردار رامسر کلیک کنید.

روستای جواهرده یکی از مکان‌های دیدنی اطراف رامسر به شمار می‌رود و فاصله آن تا شهر تنها 30 دقیقه است.

پارک جنگلی و آبشار صفارود

این روزها یافتن طبیعت بکر مانند یافتن گوهری نایاب است که برای رسیدن به آن باید یک کشور را زیر و رو کنید، اما بد نیست بدانید که رامسر پر از جاذبه‌های بکر و طبیعی بوده و می‌تواند حال و هوایتان را زیر و رو کند.

جاذبه های گردشگری رامسر

پارک جنگلی صفارود یکی از این مکان‌های بکر است که به دلیل قرارگیری در دل دره‌ها و دسترسی نسبتا دشوار همچنان به عنوان منطقه‌ای دست نخورده محفوظ مانده است. البته اکنون برای رسیدن به مناطق بکر این بوستان می‌توانید از پله‌هایی که برای ورود از جاده ساخته شده استفاده کنید. پارک جنگلی صفارود با عنوان «آب معدن» هم شناخته می‌شود.

تله کابین رامسر

اگر دوست دارید در یک نگاه عروس شهرهای ایران را ببینید، باید از تله‌کابین رامسر استفاده کنید. این تله کابین که به عنوان طولانی‌ترین تله کابین کشور شناخته می‌شود از نزدیکی سواحل خزر شروع شده و تا ارتفاعات جنگلی شهر رامسر ادامه پیدا می کند.

تله کابین رامسر – مکان های گردشگری رامسر

تله کابین رامسر تنها تله کابین در تمام خاورمیانه است که ارتفاعات جنگلی را به مناطق ساحلی متصل می کند.

این تله کابین با سرعت 3 متر بر ثانیه حرکت می‌کند و مسیری 200 متری را در مدت 12 دقیقه طی کرده و به ارتفاع 700 متری می رسد.

جنگل دالخانی، زیباترین جنگل خطه شمال

حتی بهترین تصاویر هم نمی‌توانند گویای زیبایی‌های این جنگل باشند. تنها راهی که می‌توانید حقیقت زیبایی‌های جنگل دالخانی را کشف کنید حضور در این منطقه است.

جنگل دالخانی، زیباترین جنگل شمال ایران از جاهای دیدنی رامسر

عنوانی که گردشگران حرفه‌ای و با تجربه برای این منطقه در نظر گرفته‌اند «دالان بهشت» است. مه غلیظ، ارتفاع مناسب این منطقه، درختان سر به آسمان کشیده، پوشش گیاهی زیبا و فضای افسانه‌ای این جنگل دالان بهشت را به مکانی مناسب برای طبیعت‌گردی و کوهنوردی تبدیل کرده است.

سد میجران – چشم اندازی بکر از بهشت مازندران

یکی دیگر از جاذبه‌های بی‌نظیر شهرستان رامسر که باعث زیبایی آن است سد میجران است. مناظر سد میجران به واقع یکی از بهترین چشم اندازهای این منطقه است. طبیعت بکر این منطقه، جنگل‌های دیدنی آن و هوای مه آلود این منطقه باعث خلق مناظر و چشم اندازهایی می‌شود که احتمالا در تمام عمرتان ندیده باشید. آب‌وهوای بی‌نظیر این منطقه هم می‌تواند حال و هوایتان را به کل عوض کند.

سد میجران - از جاهای دیدنی رامسر

سد میجران منطقه‌ای حفاظت شده است که بازدید از سد را از فاصله‌ای دور برای گردشگران فراهم کرده است، اما از همین فاصله دور هم می‌توانید طبیعت حیرت‌انگیز این منطقه را مشاهده کنید. این سد که در فاصله 20 کیلومتری از رامسر قرار دارد محل مناسبی برای ماهیگیران نیز به شمار می رود.

باغ ایرانی رامسر

باغ ایرانی یکی از آثار زیبای گردشگری است که در لیست جاذبه‌های گردشگری تحسین شده از بزرگترین مراجع گردشگری خارجی است. باغ ایرانی شعبه‌های مختلفی در شهرهای مختلف ایران داشته که هر کدام زیبایی‌های منحصر به فرد خود را دارند. باغ ایرانی رامسر هم یکی از شعبات این باغ زیباست.

باغ ایرانی رامسر - مکان های دیدنی رامسر

باغ های ایرانی در لیست آثار ثبت شده ملی نیز قرار دارند. باغ ایرانی رامسر هم با مساحت 33 هکتاری خود جذابیت‌های بسیاری برای تماشا دارد و می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

منطقه ییلاقی گرسماسر

یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی رامسر منطقه ییلاقی گرسماسر است که بسیاری از گردشگران با آن آشنایی دارند. گرسماسر در واقع یک روستا با طبیعتی زیبا و شرایط آب‌و‌هوایی بی‌نظیر است که قرارگیری آن در ارتفاعات و مناطق کوهستانی باعث شده که منطقه ای ییلاقی تبدیل شود. این منطقه تابستان‌های شگفت‌انگیزی دارد و در صورتی که در فصل‌های گرم به این منطقه سفر کردید هرگز آن را فراموش نکنید.

منطقه ییلاقی گرسماسر از جاهای دیدنی رامسر

دهستان جنت رودبار رامسر

طبیعت بکر و شگفت‌انگیز رامسر بی‌پایان است. اکنون احتمالا می‌توانید با اطمینان بگویید که رامسر بهشت شمال محسوب می‌شود یا خیر. جنت رودبار یکی دیگر از نقطا دیدنی رامسر است که با دیدن تصاویر آن قطعا برای سفر به رامسر برنامه‌ریزی می کنید.

دهستان جنت رودبار رامسر از جاهای دیدنی رامسر

آبشار سیاسرت رامسر

در فاصله 35 کیلومتری جنوب شهرستان رامسر یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی طبیعی رامسر قرار گرفته است. این آبشار که در فضایی زیبا و حیرت انگیز قرار گرفته است در پایین دست جاده جنت رودبار قرار دارد. در نزدیکی این آبشار نیز یک رودخانه مشهور با نام چالک رود قرار دارد که باعث زیبایی بیشتر این منطقه می‌شود. این رود پس از گذشت از کوه‌ها و دره‌ها و جنگل‌های این منطقه به دریای خزر می‌رسد.

آبشار سیاسرت رامسر از جاهای دیدنی رامسر

آبشار ایج رامسر

اگر تا به حال فکر می‌کردید که خرم‌آباد تنها شهری است که پر از آبشارهای زیبا و پرآب است اشتباه می‌کردید. شهرستان رامسر نیز به دلیل برخورداری از کوهستان‌های پربارش و بارندگی‌های مداوم در فصل‌های مختلف جز شهرهایی است که آبشارهای پرآب و خروشانی در آن قرار دارد. آبشار ایج یکی از آبشارهای شهرستان رامسر است که با نام آبشار ده قلو نیز شناخته می‌شود. مهمترین ویژگی این آبشار پرآب بودن آن است. پوشش گیاهی این منطقه نیز در نوع خود بسیار جذاب و شگفت‌انگیز است.

آبشار ایج رامسر از جاهای دیدنی رامسر

کاخ مرمر رامسر 

كاخ مرمر رامسر به سبک معماری اروپایی، در میان باغی بسیار بزرگ بنا شده است. در محوطه بیرونی كاخ تا دریا، باغ با گونه‌های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی و گل‌های زینتی قرار دارد و یکی از جالب‌ترین و متنوع‌ترین باغ‌های ایران به ‌شمار می‌رود. این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال ۱۳۱۶ به بهره‌برداری رسید و تا انقلاب از آن به‌عنوان اقامتگاه خانواده پادشاهی استفاده می‌شد. پس از انقلاب این کاخ با تمام وسایلش در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و به عنوان موزه شروع به فعالیت کرد. چند سالی است که نام موزه تماشاگه خزر برای این کاخ انتخاب شده است، اما هنوز هم مردم آن را با نام کاخ مرمر می‌شناسند.

کاخ مرمر رامسر از جاهای دیدنی رامسر

دریاچه قو رامسر

دریاچه قو رامسر در نزدیکی روستای جواهرده قرار دارد. دریاچه قو، یک دریاچه فوق العاده زیباست که با توسعه یک برکه کوچک و با تلاش بخش خصوصی تشکیل شده است. دریاچه جواهرده رامسر یک دریاچه مصنوعی است. محیطی تفریحی که با اهداف گردشگری توسعه داده شده و یکی از جاهای دیدنی رامسر به حساب می‌آید. جاده جواهرده هر چند پر پیچ و خم است اما بسیار زیباست و شما را به مقصدی تماشایی می رساند.

دریاچه قو رامسر از جاهای دیدنی رامسر

1 پاسخ
  1. مهسا نظر داده:

    رامسر فوق العادست. ممنون از مقاله عالیتون

نظرتان را ثبت کنید

ایمیل شما با ثبت نظر نمایش داده نمی‌شود

*