نکات طلایی برای اولین میزبانی

0

اگر به تازگی میزبان شده‌اید و قرار است اقامتگاه خود را در اختیار مسافران بگذارید، احتمالآ اولین رزروها برای شما چالش برانگیز خواهد بود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم مجموعه‌ای از نکات مهم میزبانی را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید در نخستین تجربه‌های خود، عملکرد خوبی داشته باشید.?

تقویم اقامتگاه

تقویم‌ها از کنسلی‌های ناخواسته و رزروهای غیرقابل پیش بینی جلوگیری می‌کنند. دائمآ تقویم و روزهایی که برای میزبانی آمادگی دارید را در وبسایت و با مسئولان شب به روز کنید. می‌توانید با رعایت نکات زیر، تقویم خود را برای رزرو مسافران آماده نگه دارید:?

چطور رزروهای بیشتری داشته باشیم؟

هماهنگ کردن تقویم زمانبندی

اگر تقویم خاصی برای بررسی روزهای هفته دارید، آن را با تقویم سایت شب هماهنگ و به روز کنید. می‌توانید از Google Calendar، برای در نظر گرفتن روزهای سال استفاده کنید.?

چک کردن دوباره روزهای میزبانی

در وبسایت شب، روزهایی که می‌توانید خانه خود را به مسافران کرایه دهید مشخص کنید؛ تا گردشگران بدانند که اقامتگاه شما دقیقا در چه روزهایی اجاره داده می‌شود. به هر حال ممکن است از سمت شما یا سیستم نرم افزاری وبسایت، تاریخی به اشتباه وارد شود. پس تقویم سایت را همیشه چک کرده و روزهایی که قادر به میزبانی نیستید را مسدود کنید.✨

رزرو در زمانهای مشخص

بسیاری از مسافران از یک سال قبل یا حتی بیشتر برای تعطیلات خود برنامه ریزی می‌کنند. پس ایده خوبی است که روزهای رزرو اقامتگاه را در بازه زمانی یکساله مشخص کنید تا برای چنین گردشگرانی آماده باشید.?

حداقل روزهای اقامت

توصیه می‌کنیم حداقل روزهای اقامت را در سه شب خلاصه کنید. این زمانِ محدود کمک می‌کند تا خانه شما در جستجوهای بیشتری در وبسایت نشان داده شود و دست شما را برای برنامه ریزی در روزهای بعدی باز نگه دارد.?

اجاره اقامتگاه

مسافران بیشتر از هر چیز به هزینه اجاره اقامتگاه اهمیت می‌دهند. در واقع برای بیشتر گردشگران، قیمت مهم‌ترین عامل در تصمیم گیری رزرو است. البته منظور ما این نیست که برای رزروِ بیشتر باید قیمت اجاره خانه را پایین بیاورید. بلکه توصیه می‌کنیم برای قیمت‌گذاری مناسب برنامه ریزی کرده و به دنبال یک هزینه استراتژیک باشید. می‌توانید از نکات زیر برای به حداکثر رساندن درآمد اجاره خود و نگه داشتن قیمت رقابتی استفاده کنید:✔️

تخفیف و سفارشی کردن قیمت اقامتگاه
نکات طلایی رزرو

روزهای سال را با دقت بررسی کنید و مطمئن شوید قیمتی که برای هر روز تعیین کرده‌اید، منصفانه و دلخواه شماست. یک نکته حرفه‌ای این است که قیمت‌های سفارشی برای فصل‌های شلوغ، تعطیلات یا رویدادهای خاص در نظر گرفته شود.?

اضافه کردن قیمت‌های هفتگی و ماهانه

برای اینکه اقامت مسافران را طولانی‌تر کنید، به سراغ تخفیف یا قیمت‌های پایین‌تر بروید. می‌توانید در این زمینه از نرم افزارهای مخصوص یا اعضای تیم شب کمک بگیرید.

شرایط پرداخت

ممکن است برای بعضی مسافران، پرداخت هزینه کامل قبل از اقامت دلسرد کننده باشد. می‌توانید کمی انعطاف‌ به خرج داده و هزینه اقامتگاه را در اقساط یا بخش‌های زمانی فاصله دار دریافت کنید.?

جزئیات اقامتگاه

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود مسافران نسبت به خانه شما علاقه نشان دهند، امکانات و جزیئات اقامتگاه است. با رعایت نکات زیر مسافران را وادار کنید تا بدون مقاومت روی خانه شما کلیک کرده و آن را رزرو کنند:?️

مرور امکانات خانه مثل یک مسافر

خودتان را جای مسافری ماجراجو بگذارید و به چشم او به امکانات خانه در وبسایت نگاه کنید. این یک راه عالی برای فهمیدن نکات و به روزرسانی‌هایی است که باید در عکس‌ها، توضیحات و امکانات اقامتگاه ایجاد شود.?

بررسی عکس‌های اقامتگاه
رزرو اقامتگاه

برای عکس‌های باکیفیت از خانه، زمان بگذارید. هرچقدر عکس‌های شما واضح و خوب باشند، خانه شما بیشتر از اقامتگاه‌های دیگر به چشم مسافران می‌آید. سعی کنید عکس‌های بیشتری آپلود کنید و زیر آنها توضیحات لازم را اضافه نمایید.?

فراهم کردن امکانات و خدمات رفاهی

در صفحه اقامتگاه خود، درباره تمام امکانات خانه صحبت کنید. فراموش نکنید که مسافران خانه‌ها را بر اساس امکانات فیلتر می‌کنند. پس یادتان نرود که همه چیز را بنویسید؛ چون ممکن است حتی بی‌اهمیت ترین امکانات برای برخی مسافران مهم و جذاب باشد.

سیاست‌ها و قوانین اجاره اقامتگاه

وقتی برای اولین بار تصمیم به میزبانی می‌گیرید، ما از طرف شما در وبسایت سیاست‌ها و قوانین خاصی را به صورت پیش فرض انتخاب می‌کنیم. با این حال شما بهتر از ما نیازها و قوانین خود را می‌دانید. پس حتمآ این قوانین را در وبسایت مرور کنید و هر اولویتی را که در نظر دارید، تغییر دهید:

مرور قوانین خانه

شما می‌توانید برای قوانین کنسلی اقامتگاه، گزینه‌های مختلف را مرور کنید و بهترین مورد را با توجه به اولویت‌های خود انتخاب نمایید. سیاست‌های کنسلی سایت شب در 3 گزینه “کنسلی سهل‌گیرانه”، ” کنسلی متعادل” و ” کنسلی سختگیرانه” خلاصه می‌شود. مطمئن شوید که قبل از فعال کردن آنها، با دقت قوانین هرکدام را مطالعه کرده‌اید.

تنظیم قوانین اقامتگاه

قوانین خانه به شما اجازه می‌دهد تا انواع مسافرانی که می‌توانند در ملک شما اقامت کنند کنترل کنید. فراموش نکنید که مسافران قبل از رزرو خانه شما باید با قوانین خانه موافقت کنند.

 

نظرتان را ثبت کنید

ایمیل شما با ثبت نظر نمایش داده نمی‌شود

*

بنر نصب اپلیکیشن شب