معرفی بهترین مقاصد سفر برای پاییز

0
مسافرت در پاییز و انتخاب بهترین مقاصد پاییزی برای سفر؛ سفر در پاییز با سمفونیِ خش‌خش برگ‌ها! مسافرت در پاییز سفر در پاییز، برای پدرومادرهایی که بچه مدرسه‌ای دارند، به رویای محال تبدیل شده‌است! اما هنوز هم مجردها و البته زوج‌های عاشقی که گرفتار نشده‌اند، می‌توانند دل به جاده‌های پاییزیِ زیباترین شهرهای ایران بزنند. شاید با خودتان بپرسید مگر آدمِ عاقل، سرسبزی و شکوفایی بهار در اردیبهشت یا حضور گرم تابستان را رها می‌کند و پاییز را برای سفر انتخاب می‌کند؟! البته! پاییز فصل قرارِ عاشق‌ها است و سفر در پاییز به‌نوعی تجدید میثاقِ دل‌های عاشقی است که قرار نیست با آمدنِ زمستان از یکدیگر دور شوند. مقاصد پاییزی برای سفر در ایران، تنوع زیادی دارد، اما در این مقاله به معرفی بهترین‌های سفر در پاییز می‌پردازیم تا ما هم در لذت رقص برگ‌ها، زیر قدم‌های مسافران پاییزی سهیم باشیم. اما در سفر به پاییز کجا بریم؟ چه مقصدی را انتخاب کنیم؟

چه مقاصدی را برای سفر در پاییز انتخاب کنیم؟

پاییز، فصلِ میانه راهِ گرما و سرما است؛ بنابراین محدودیت خاصی برای سفر در آن ندارید. البته درنظر داشته باشید که سفر به بعضی از مقاصد پاییزی می‌تواند ارزان‌تر از فصل‌های دیگر باشد. 🍁اگر عاشق کویر هستید، کویر را انتخاب کنید و اگر دوست دارید دل به دریا و جنگل بزنید، کوله‌بار سفرهای شمالی را ببندید. خلاصه کلام این‌که، پاییز همین‌طور که فصل هزار رنگ است، در بی‌مرزترین حالتِ ممکن مسافران را با آغوش باز از هرکجای ایران، می‌پذیرد و مقاصد سفر زیادی دارد.

کویر های ایران؛ انتخاب اول سفر در پاییز

شب کویر در پاییز به وضوح پاییز بهترین زمان سفر به کویرهای جذاب ایران بوده و هست. کویرهای متعددی مثل ابوزیدآباد، کویر مصر، کویر لوت، دشت کویر و … 🏜️ همواره میزبان مسافران پاییزی هستند تا از جلوه‌گری شب های کویر و رقص آسمان بی نصیب نمانند. با اجاره سوئیت در کاشان یا سوئیت کرمان میتوانید به این کویرها نزدیک تر باشید.

اولسبلانگاه؛ یک مقصدِ پاییزیِ حیرت‌انگیز در ماسال

اگر می‌خواهید در سفر به پاییز، از افسردگیِ همیشگیِ این فصل و اضطرابی که خاصه در آغازِ پاییز، شما را درگیر می‌کند، دور باشید، اولسبلانگاه را برای سفر انتخاب کنید! این دهکده، هم‌نفس با کوه‌های با صلابت تالش در جنوب ماسال قرار گرفته‌است و انتخابش به عنوان مقصد سفر پاییزی، شمال را برای‌تان خاطره‌انگیزتر از پیش می‌کند. با اجاره ویلا در ماسال می توانید از این طبیعت خدادادی استفاده کنید. اولسبلانگاه طبیعت بکری دارد؛ تا چشم کار می‌کند سرسبزیِ بی انتهای مراتع و درخت‌هارا می‌توانید ببینید و از نوشیدن آبِ چشمه‌ها لذت ببرید. به‌علاوه تپه‌هایی در این منطقه وجود دارد که تماشای آن‌ها، یادآور نوستالژیکِ کارتون هایدی است و به ساعاتی که در ییلاق می‌گذارانید، حس‌وحالی رویاگونه می‌دهد.

جزایر جنوبی ایران؛ آب‌وهوای معتدل در پناهِ امکانات رفاهیِ مدرن

شهرها و جزیره‌های جنوب ایران، یکی از بهترین مقاصد پاییزی برای مسافران است؛ 🏝️ چراکه پاییز هم جزو فصل‌های سرد سال به‌شمار می‌رود، اما آب‌وهوای معتدل و دل‌پذیر جزایر جنوب، باعث می‌شود گرمای این میزبانی به سرمایش بچربد! جزایر جنوبی گوشه‌های دنج مسافران محسوب می‌شوند؛ البته اگر به ملاقات با دریا و نهایتا قدم‌زدن در ساحل‌ها رضایت بدهید! اگر هم به دنبال سفری پرهیجان‌تر هستید، می‌توانید از امکانات متنوع جزیره استفاده کنید و بیشتر خوش بگذرانید؛ مثلا دست‌رد به سینه پاراگلایدر و قایق‌سواری نزنید یا کافه‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید مدرنِ جزیره‌ از دست ندهید. در لیست مقاصد سفر پاییزی در جنوب، گل سرسبد جزیره‌ها، یعنی اجاره خانه در کیش قرار دارد اما موارد دیگر مانند جزیره قشم، هنگام، هرمز و لاوان هم سابقه میزبانی درخشانی در فصل پاییز دارند.

کلبه‌های ماسال؛ شاعرانه‌ترین مقصدِ سفر در پاییز

کلبه جنگلی پاییز اگر دوست دارید به میهمانی دعوت شوید که برگ‌های زرد و نارنجی پاییزی، در تماشایی‌ترین حالت ممکن برای ورودِ شما به شهرهای شمالی تدارک دیده‌اند، ماسال بهترین انتخاب است. اقامت در کلبه‌های چوبیِ ماسال، شهری که بادیگاردهایش کوه‌ها و جنگل هستند!، لذت دیگری دارد. خیلی‌ها به این شهر، بهشت گیلان هم می‌گویند اما راستش را بخواهید تا وقتی مقصد پاییزیِ سفرتان، ماسال نباشد، نمی‌توانید به این ادعا ایمان بیاورید؛ به خاطر کمتر‌شدن رطوبت هوا در اوایل پاییز، خنکای آب‌وهوای این ییلاق بیشتر احساس می‌شود. برای تماشای زیبایی‌های شهر از ارتفاعات ماسال، قطعا غافلگیر می‌شوید! اجاره ویلا در ماسال می تواند بهترین گزینه برای استقبال از این فصل رویایی باشد.

اطراف تهران در پاییز؛ فراری‌ها ازشلوغیِ پایتخت بشتابند!

گاهی پاییز از رگِ گردن به شما نزدیک‌تر است و تا بیایید برای سفرهای کمی دورتر، دست بجنبانید و کوله‌بار ببندید، زمستان می‌شود. بنابراین باید در سریع‌ترین زمان ممکن لوکیشن پاییزی مدنظرتان را انتخاب کنید 🍂 و لذت سفر در پاییز را به خود و خانواده هدیه دهید. تهران‌نشین‌ها یکی از بهترین موقعیت‌هارا برای سفر به مقاصد پاییزی دارند؛ چون برای فرار از شلوغی‌های پایتخت و پر کردن ریه‌های‌شان از هوای سالم در پاییز، گزینه‌های زیادی پیش‌روی‌شان است. یکی از پاییزی‌ترین مناطق اطراف تهران، روستای ایگیل است که به لطف برگ‌ها و میوه‌های پاییزی جلوه‌گری می‌کند. به این روستای زیبا از سمت لواسان به فشم و اوشان سفر می‌کنند. پارک لویزان هم که در 13کیلومتریِ مرکزِ شهر و بالای محله نارمک قرار گرفته‌است، سخاوتمندترین فضای سبز داخل تهران است و می‌توانید برای سفر در پاییز رویِ آن حساب کنید. مناطقی مانند روستای برگ جهان، آبشار سنگان، روستای خور و دشت لار مناطق پرطرفدار دیگری هستند که بهترین تصاویر پاییزی زوج‌های عاشق به لطفِ طبیعت بکر آن‌ها ثبت می‌شود و یقینا ارزش تماشا در پاییز را دارند.

فیلبند؛ سفر به روستایی که در آغوشِ آسمان است

فیلبند نامِ یک روستا در اطراف تهرانِ بزرگ است؛ روستایی از توابع بابل که یکی از حماسی‌ترین صحنه‌های طبیعت را می‌آفریند، صحنه هم‌آغوشیِ زمین با ابرها! پدیده اقیانوس ابر باعث می‌شود که نه‌تنها سفر در پاییز، بلکه در همه فصل‌های سال به این روستای تماشایی، پررونق باشد. فیلبند از مناطق مرتفع به حساب می‌آید و اگر در اوایل پاییز که هوا هنوز کمی گرم است به آن سفر کنید، بهتر است. خلاصه کلام این‌که، اگر دل‌تان می‌خواهد شاهد یک طلوع و غروبِ بی‌نظیر از خورشید باشید و صبح به محض بیدار شدن با ابرهای مه‌آلودی که گونه‌ها را نوازش می‌دهند رو‌به‌رو شوید، انتخاب فیلبند، می‌تواند به‌عنوان گزینه‌ای جدی برای سفر در پاییز، رضایت‌بخش باشد.

النگدره گرگان؛ جنگلی که درختانش به پیشواز پاییز می‌آیند

جنگل پاییز مگر می‌شود از مقاصد پاییزیِ پرطرفدار نوشت و پارک‌های جنگلی را فراموش کرد؟! هرگز! مخصوصا اگر پارک جنگلی از نوعِ گرگانی‌اش باشد. در جنوب غربی گرگان، پارک النگدره یکی از سرسخت‌ترین رقبا برای سایر مقاصد گردشگری شمال در فصل پاییز است. این پارک جدای از فضای سبز بی‌نظیر و محیطِ باصفایش، امکانات دیگری هم دارد که شاید برای کودکان یا بزرگسالان جالب‌توجه باشد. امکاناتی نظیر ایستگاه دوچرخه، زمین‌های بازی و ورزش و استفاده از خودروهای برقی که این‌روزها باب شده‌است. در داخل جنگل النگدره، آبشارها و چشمه سارها منتظر خوش آمدگویی به مسافران پاییزی هستند و درختان مختلفی مانند انجیل، افرا، بلوط و توسکا را می‌توان دید و لذت برد. با اجاره ویلا در گرگان میتوانید از این نعمت برخوردار شوید. 🌳 یکی از مهم‌ترین امکانات پارک جنگلی النگدره، وجود ایستگاهی به‌عنوان ایستگاه سلامتی است؛ درحقیقت اگر اهل قدم‌زدن باشید، از ساعت 6 صبح تا 6 عصر، البته فقط در روزهای زوج، تردد خودروها در جنگل ممنوع است و با خیال آسوده می‌توانید پیاده‌روی کنید؛ یا به تفریحاتی مانند کوه‌نوردی و دوچرخه‌سواری بپردازید. این ادای احترام به محیط زیست، از محکم‌ترین دلایل سفر به پارک جنگلی گرگان برای بعضی از مسافران پاییزی است.

ویلا، سوئیت و آپارتمان در سراسر ایران

نظرتان را ثبت کنید

ایمیل شما با ثبت نظر نمایش داده نمی‌شود

*