معرفی روستاها و ییلاقات تفریحی اطراف تهران 🏤 🗻

  • توسط امین اسلامی
  • ۵ ماه قبل
  • 0
لیست بهترین مناطق دیدنی اطراف تهران

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که سفرهای یک روزه تا چه اندازه می توانند باعث آرامش شما شوند؟ تصور کنید که در روزهای گرم تابستانی آخر هفته خود را خارج از شهر و دور از گرما و شلوغی سپری کنید، همین سفر کوتاه به شما کمک می کند که هفته پیش روی خود را با انرژی بیشتر شروع کنید. 🔥 البته که اولین انتخاب میتواند دشت هویج یا دریاچه سدهای اطراف تهران مثل لتیان، جاجرود و … باشد؛ اما انتخاب های دیگری نیز دارید !!

در ادامه لیستی از مناطق تفریحی اطراف تهران را ارائه می دهیم که به سادگی می توانید روز آخر هفته خود را در آنجا سپری کنید و از یک پیک نیک دلچسب لذت ببرید.

دربند و درکه؛ بهترین ییلاقات اطراف تهران 🗻

دربند و درکه تهران

در سال های گذشته دربند دهکده ای نزدیک تهران بود. با گسترش شهر تهران حال شاهد این هستیم که دربند و درکه قسمتی از شهر به حساب می آیند. شما روزهای آخر هفته می توانید از آب و هوای مطبوع آن لذت ببرید، کوه نوردی کنید، در خیابان های سنگ فرش شده قدم بزنید و…

از تجریش رو به میدان سر دربند را محله دربند مینامند و شما می توانید آخر هفته خود را در آنجا سپری کنید. لذت قدم زدن در آب و هوایی بدون آلودگی، بدون شلوغی و بدون هیچ دغدغه ای به شما کمک می کند که آرامش خاصی داشته باشید. رستوران های سنتی ویژه در کنار طبیعت بینظیر میان کوه ها، تجربه ای بی نظیر را برای شما رقم خواهد زد. دربند و درکه هر دو در شمال تهران و در نزدیکی یکدیگر قرار دارند.

آبشار کلوگان اطراف تهران

کلوگان یا گلوکان روستایی از توابع شهرستان شمیران تهران و رودبار قصران است که آب و هوایی دلپذیر دارد. این روستا برای آخر هفته ها مقصد مناسبی به حساب می آید، علاوه بر آب و هوای مطبوع آن آبشاری در روستا وجود دارد که جاذبه بیشتری را به روستا داده است.

آبشار کلوگان ارتفاعی 100 متری دارد و بسیار زیبا است. شما می توانید آخر هفته ها در اطراف تهران و این روستا ” کوهنوردی کنید، در آب حوضچه آبشار آب تنی و شنا کنید، در کوهپایه ها اتراق کنید و در آب و هوای پاک و به دور از آلودگی روستا پیاده روی کنید.”

مطمئن باشید با یک روز استراحت در این روستا آرامش خاصی خواهید داشت و این آرامش باعث روحیه بهتر شما می شود. پیشنهاد می کنیم اگر تا به حال این منطقه را ندیده اید، به آنجا سفر کنید و مطمئن باشید که با آرامش و لذت بسیاری روز خود را به پایان خواهید رساند.

دشت لار 🌹

دشت لار

تصور کنید که در دشتی از گل های زرد و قرمز قدم می زنید، ترکیب رنگی سبز، زرد و قرمز به تنهایی در کنار هم فوق العاده می شود، حال اگر این رنگ ها در دامن طبیعت باشد که بیشتر هم باعث جلای روح می شود. حتی تصور این صحنه هم زیبا و لذت بخش است.

خبر هیجان انگیز این است که دیگر نیاز نیست چنین صحنه ای فقط در ذهن شما بماند. شما می توانید آخر هفته خود را در دشت لار بگذرانید و از دیدن این صحنه نهایت لذت را ببرید. دشت لار در نزدیکی استان مازندارن قرار دارد و به همین دلیل آب و هوایی مطبوع هم دارد. این منطقه نزدیک پلور در جاده فیروزکوه در اطراف تهران و نرسیده به مازندران است.

طبیعتی زیبا، آب و هوایی مطبوع و بدون هیچ آلودگی و دریاچه ای با آب خنک همه این ها در کنار هم باعث می شوند که سفر یک روزه لذت بخشی را تجربه کنید. اگر به دنبال مقصد مناسبی برای سفرهای آخر هفته خود هستید، دشت لار را فراموش نکنید تا رودخانه فیروزه ای رنگ آن، تنی به آب بزنید.

فشم و لواسان؛ معروف ترین ییلاق های اطراف تهران

فشم و لواسان

احتمالا همه ما تا به حال نام منطقه های فشم و لواسان را شنیده ایم و می دانیم که خوش آب و هوا با طبیعتی زیبا و دلنشین هستند. اما شاید برای شما جالب باشد که گذراندن یک آخر هفته در این منطقه خاص و زیبا به هزینه بالایی نیاز ندارد، شما به سادگی می توانید سفری یک روزه به آن جا داشته باشید.

فشم و لواسان دو شهرستان مختلف هستند که هر دو طبیعتی زیبا و خاص دارند. البته متاسفانه نمی توان از صفت طبیعت بکر برای این دو منطقه استفاده کرد، شما در جابه جای طبیعت آن ویلاها و رستوران ها را می بینید. البته که همین باعث خواهد شد که شما امکانات رفاهی قابل توجهی را در سفر خود داشته باشید.

برای دیدن جاهای دیدنی اطراف تهران می توانید از همین لواسان و فشم شروع کنید. در رستوران های این منطقه اوقاتی خوش را سپری کنید تا همین استراحت چند ساعته به شما انرژی مضاعفی برای شروع هفته کاری پیش روی دهد. فشم و لواسان در منطقه شرقی استان تهران واقع شده اند …

روستای وردیج و واریش

آبشار اطراف تهران

روستای واریش در واقع بعد از روستای وردیج قرار دارد و از ییلاق های اطراف به حساب می آیند. موضوعی که در این دو روستا باعث تمایز و خاص بودن آن ها می شود، بافت کوهستانی آن هاست. اگر شما هم به روستاهایی با بافت سنگی و کوهستانی علاقه دارید، تماشای این دو روستا می تواند برای شما خاطره انگیز باشد. به طور مفصل میتوانید در مورد این شهرها، اینجا بخوانید !

اگر ساکن غرب تهران هستید برای رفتن به این دو روستا مسیر ساده تری را پیش روی خواهید داشت. ترکیب سنگ و رود باعث می شود که آبشار این روستا صحنه ای زیبا و خاطره انگیز را به وجود آورد.

شاید برای شما جالب باشد که طبیعت این روستا بکر و دست نخورده است، به همین دلیل پیشنهاد می دهیم اگر شما هم قصد سفر به این روستا را دارید، به طبیعت این روستا آسیبی نزنید.

نکته دیگری که باید به آن دقت داشته باشید، این است که در این دو روستا اقامتگاه هایی هم برای مسافران وجود دارند، پس اگر می خواهید سفری طولانی تر به این دو روستا داشته باشید، بابت اقامتگاه نگرانی خاصی نداشته باشید و از بهترین گزینه های اقامت در اطراف تهران استفاده کنید.

روستای کن؛ کوهستانی همراه با رود در اطراف تهران

هنگامی که در رابطه با جاهای تفریحی اطراف تهران صحبت می کنیم، احتمالا همه ما به فکر دشت و طبیعت هستیم، اما اگر شما هم به دنبال سیاحت و زیارت در کنار هم هستید، روستای کن می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. 🏔

این روستا طبیعتی خاص و زیبا دارد که می تواند باعث آرامش شما شود، اما این طبیعت زیبا تنها ویژگی خاص این روستا نیست. همانطور که می دانید دیدن مناطق تفریحی اطراف تهران در سفری یک روزه مزیت های بسیاری را دارد و زیارت از امام زاده این روستا هم باعث می شود که این سیاحت با زیارت ادغام شود. روستای کن با بافت کوهستانی و خوش آب و هوای خود، در کنار رودخانه کن قرار دارد و به امام زاده داوود ختم میشود. برای دسترسی به این روستا از غرب تهران و محله کوهسار میتوانید وارد جاده مخصوص کن شوید.

روستای زرین دشت

زرین دشت

در لیست مناطق تفریحی اطراف تهران، روستای زرین دشت ویژگی خاصی دارد. در این روستا چشمه آب معدنی وجود دارد که همین آب خواص درمانی بسیاری هم دارد. یعنی اگر شما به دنبال راهی هستید که آخر هفته هم استراحت کنید و هم دردهای مفاصل خود را کاهش دهید، این روستا می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

در جاهای تفریحی اطراف تهران مناطق بسیاری وجود دارد که طبیعتی زیبا و آب و هوایی مطبوع دارند، اما اگر به دنبال چشمه آب معدنی با خواص درمانی هستید، این روستا انتخاب درستی برای شما ست. زرین دشت در 120 کیلومتری تهران و در جاده فیروزکوه قرار دارد.

روستای آبنیک

این روستا از توابع شهرستان فشم است و طبیعتا آب و هوایی مطبوع با طبیعتی زیبا دارد. آب و هوای سرد روستا باعث می شود که این روستا در لیست ییلاق های اطراف تهران باشد؛ اما تصور نکنید که فقط در فصل تابستان می توانید به آن جا بروید. تماشای این روستا در هر چهار فصل سال زیبا است و می تواند برای شما خاطره انگیز باشد. 🌸

روستای خور

روستایی بسیار زیبا و خاص که در مسیر جاده چالوس قرار دارد. در لیست مناطق تفریحی اطراف تهران روستایی با ارتفاع 2800 متری وجود دارد که همین ارتفاع باعث می شود آب و هوایی پاک و تمیز داشته باشد.

اگر به دنبال روستایی خاص با طبیعت بکر در بین مناطق تفریحی اطراف تهران هستید، تماشای این روستا را به شما پیشنهاد می دهیم. در این روستا گورستانی قدیمی وجود دارد که سنگ هایی با قدمت 600 تا 700 سال هم در آن جا است که دیدن آن برای بسیاری از افراد، متفاوت و خاص خواهد بود.

روستای افجه؛ یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران

روستای افجه

در لیست مناطق تفریحی اطراف تهران به دنبال روستایی با باغ های مختلف و متنوع هستید؟ روستای افجه مقصد مناسبی برای شما خواهد بود. در این روستا می توانید باغ های گیلاس را ببینید، تماشای شکوفه این درخت ها در فصل بهار رویایی ست.

در لیست جاهای تفریحی اطراف تهران روستای افجه با دشت های رنگارنگ، آبشار زیبا و طبیعتی خاص یکی از بهترین مقاصد به حساب می آید که می توانید ساعات لذت بخشی را در آنجا سپری کنید. 🌳 🌹

در مطالب بالا لیستی از جاهای دیدنی اطراف تهران ارائه داده ایم که شما می توانید آخر هفته خود را در آنجا سپری کنید یا یک پیک نیک کوتاه در آنها داشته باشید. اما به این موضوع دقت داشته باشید که سفرهای یک روزه اگر چه مزیت های بسیاری دارند، اما بسیاری از افراد ترجیح می دهند خستگی آن را به جان نخرند و چند روز را در سفر باشند. این افراد معمولا از غروب روز چهارشنبه برای آخر هفته خود برنامه ریزی می کنند.

اگر شما هم از این دسته افراد هستید و قصد دیدن مناطق تفریحی اطراف تهران برای چند روز را دارید، نگران اقامتگاه خود نباشید، شما به سادگی می توانید اقامتگاه های مختلفی را در شهرهای اطراف تهران مثل کردان، فشم، طالقان و دماوند رزرو کنید و آخر هفته ای به دور از کار و شلوغی را داشته باشید؛ کافیست از طریق صفحه اقامتگاه های اطراف تهران اقدام کنید یا شهر مورد نظر را در سایت شب جستجو کنید.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*